Blog

Język obcy nie taki obcy - czyli jak efektywnie uczyć się języków?

Języki obceNauka języków obcych to umiejętność, której opanowanie zależy od naszych wysiłków i jedynie częściowo od wrodzonych predyspozycji. Czas, w jakim przyswoimy sobie obcą mowę jest kwestią przyjętej metody nauki.

Bardzo dobrą i naturalną metodą jest pójście za przykładem każdego dziecka, które przez wczesne lata życia głównie wsłuchuje się w obcą dla siebie mowę, aby dopiero potem zacząć wypowiadać pierwsze słowa, budować coraz bardziej złożone zdania. Gramatyki uczy się nieco instynktownie, dopiero w szkole przychodzi czas na usystematyzowanie wiedzy.

Więcej…

   

Skup aut - wszystko co trzeba wiedzieć

Skup autKażdy z nas sprzedając samochód ma nieco inne priorytety. Niektórym zależy na jak najwyższej cenie, a innym na czasie sprzedaży. W zależności od naszych celów sprzedaży możemy wybrać jeden z trzech sposobów na sprzedaż auta. Pierwszy to oczywiście sprzedaż bezpośrednia, drugim jest pośrednictwo komisu, a trzecim, zyskujący dopiero na popularności skup aut używanych.

Więcej…

   

Praca, którą polubisz

PracaCzy musisz decydować się na pracę, której nie chcesz, byleby tylko przeżyć? Wcale nie. Praca, którą się lubi to wcale nie nieosiągalny owoc. Jest w Twoim zasięgu. Nikt jednak Ci nie powie, że znajdzie się ją w przeciągu chwili. Tu musisz zaopatrzyć się w sporą dozę cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu.

Po pierwsze zdecyduj co lubisz robić. Wbrew pozorom to nie takie oczywiste. Dobrze jest posiedzieć dłuższą chwilę tworząc sobie listę rzeczy, które lubisz robić i które przychodzą Ci łatwo.

Więcej…