Budowa wózka widłowego

Budowa wózka widłowegoTypowy wózek widłowy składa się z silnika, rami, podwozia i części ruchomej, czyli podnośnika.

Są jednak różne wózki. Na przykład zwyczajne podnośniki paletowe, które obsługuje się ręcznie nie posiadają silnika, mają jednak zamontowane kółka, które pomagają w lżejszym transporcie. Takie wózki możemy spotkać na przykład w sklepach. Jeśli chodzi o silniki wózków, również jest kilka ich typów. Znane są wózki na benzynę, gaz, wózki spalinowe czy diesel.

Na kursie dla operatorów wózków widłowych kursanci mają do czynienia z każdym rodzajem wózka. Są więc odpowiednio przygotowani do pracy na każdym urządzeniu, potrafią uzupełnić paliwo jak i naprawić drobne usterki, występujące w czasie pracy. Większe wózki spalinowe posiadają również pomieszczenie dla operatora.

Taka kabina jest bardzo wygodna, znajduje się tam miejsce do siedzenia, dlatego praca z takim wózkiem nie jest uciążliwa. Na górze kabiny znajduje się specjalne wzmocniona kratka, która chroni operatora przed spadającymi ewentualnie z wyższych półek regałów przedmiotami.

Zalety widłowych wózków

Zalety widłowych wózkówWózek widłowy to proste urządzenie, które ułatwia pracę człowiekowi. Dzięki wózkom widłowym można łatwiej i z użyciem znacznie