Praca, którą polubisz

PracaCzy musisz decydować się na pracę, której nie chcesz, byleby tylko przeżyć? Wcale nie. Praca, którą się lubi to wcale nie nieosiągalny owoc. Jest w Twoim zasięgu. Nikt jednak Ci nie powie, że znajdzie się ją w przeciągu chwili. Tu musisz zaopatrzyć się w sporą dozę cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu.

Po pierwsze zdecyduj co lubisz robić. Wbrew pozorom to nie takie oczywiste. Dobrze jest posiedzieć dłuższą chwilę tworząc sobie listę rzeczy, które lubisz robić i które przychodzą Ci łatwo.

Możesz oczywiście w tym momencie zaplanować sobie swoją wymarzoną karierę, ale nie wszyscy wiedzą dokładnie co chcieli by robić by zarobić, albo nie mają zbyt wielkich ambicji. Nie ma przecież w tym nic złego.

Jeśli szukasz jedynie pracy, która nie będzie dla Ciebie codziennym koszmarem, a nie pasji na całe życie to po prostu spróbuj połączyć punkty ze swojej listy ze znanymi Ci i dostępnymi zawodami. Jeśli nie jesteś przyparty do muru, możesz odpuścić roznoszenie CV wszędzie, gdzie popadnie. Po co marnować się w pracy, która nie będzie Cię zadowalała? Powyższe nie oznacza, by roznieść papiery tylko tam gdzie szukają pracowników. Jeśli rozniesiesz je również w miejsca, które niekoniecznie poszukują kadry teraz, może odezwą się do Ciebie kiedy to się zmieni, lub poproszą o uzasadnienie dlaczego chciałbyś u nich pracować.

Możesz spróbować przygotować się do rozmowy, po pierwsze liczy się praktyka. Jeśli będziesz uważny, to prawdopodobnie po kilku rozmowach będziesz wiedział czego oczekują rekruterzy i jakie pytania będą zadawać. Tego typu informacje można znaleźć również w Internecie. Nie znajdziesz tam jednak gotowych rozmów, będzie trzeba odrobinę improwizować. Praktycznym pomysłem jest dowiedzieć się więcej o firmie, do której aplikujesz, ewentualnie przećwiczyć spotkanie np. z kolegą.

Optymistyczne podejście to także ważny punkt. Liczy się w rozmowie rekrutacyjnej, ale jeszcze bardziej w całym procesie zdobywania pracy. Wiele razy nic nie wyjdzie z Twoich starań, nawet jeśli trafisz już na rozmowę świetnie przygotowany możesz nie dostać dalszej odpowiedzi. I to nic strasznego. Tak po prostu się dzieje. Wypróbuj nowy sposób myślenia - nie ma porażek, tylko informacje zwrotne, informacje, które pomogą Ci stać się lepszym.

Najważniejsza jest jednak wspomniana wytrwałość i cierpliwość. Nie musisz wszystkiego mieć od razu. Otwarty umysł w końcu zaprowadzi Cię gdzie trzeba.

Język obcy nie taki obcy - czyli jak efektywnie uczyć się języków?

Języki obceNauka języków obcych to umiejętność, której opanowanie zależy od naszych wysiłków i jedynie częściowo od wrodzonych predyspozycji. Czas, w ja

Skup aut - wszystko co trzeba wiedzieć

Skup autKażdy z nas sprzedając samochód ma nieco inne priorytety. Niektórym zależy na jak najwyższej cenie, a innym na czasie sprzedaży. W zależności od naszych c