Rozwój osobisty

Coaching, czyli sztuka zadawania pytań

CoachingModne ostatnio słowo, jakim stał się coaching, przewija się nie tylko przez łamy periodyków skupionych na tematyce personalnej. Coraz częściej pojawia się na horyzoncie zawodowym nie tylko menedżerów, ale też zwykłych pracowników. Czym jest? Większość coachów zapytana o to, czym się zajmują odpowie, że stawiają pytania. Na tym bowiem polegają sesje coachingowe.

Coach pyta, klient stara się odnaleźć rozwiązanie danej sytuacji. Coaching nie daje natomiast odpowiedzi na te pytania sam z siebie. Jest raczej okazją do wskazania drogi, którą dana osoba powinna podążać. W pewnym sensie więc przypomina to psychoanalizę, z tą jednak różnicą, że psychoanaliza skupia się na tym, co było, próbując dotrzeć do przyczyn obecnego stanu rzeczy, a coaching patrzy w przód i szuka sposobów wyjścia z bieżącej sytuacji.

Więcej…

   

Popraw swoją produktywność - 7 sposobów

ProduktywnośćStosując kilka sprytnych trików jesteś w stanie robić więcej w krótszym czasie. Realizację możesz zacząć od teraz.

Więcej…

   

Jak uczyć się efektywnie?

Efektywna naukaCo lubi nasz mózg? Jak polepszyć swoje wyniki? Co zrobić, by nawet krótka powtórka przed egzaminem przyniosła efekty?

Więcej…