Żuraw wieżowy - zastosowanie

Żuraw wieżowyŻurawie wieżowe są jednymi z największych dźwigów. Wysokość podnoszenia, którą mogą osiągać to nawet 120 metrów, a udźwig to nawet kilkadziesiąt ton. Żurawie wieżowe są klasyfikowane jako: stacjonarne lub przejezdne, przy czym w tym drugim przypadku podwozie może być szynowe lub na gąsienicach.

Każdy żuraw wieżowy, pozwala na szybkie podniesienie dużego i ciężkiego towaru na odpowiednią wysokość.

Jednocześnie, można dzięki niemu przenosić materiały z jednego miejsca na drugie i to w dosyć dużych odległościach. Jednym słowem - urządzenie to, ma mnóstwo zalet.

Oto najczęstsze zastosowanie tych urządzeń...

Żuraw wieżowy, czyli oszczędności

Zainstalowanie żurawia, wiąże się ze sporymi oszczędnościami. Owszem, jego zamontowanie jest dość długotrwałe (choć, jak na tak dużą konstrukcję i tak jest dość proste i szybkie), ale jest to jedyny największy koszt użytkowania tego urządzenia. Dzięki żurawiom, możemy szybko i wygodnie przenosić towar z jednego miejsca na drugie. Jednocześnie, robimy to wyłącznie zatrudniając jednego człowieka. Jak więc widać, jest to inwestycja wprawdzie kosztowna, ale z drugiej strony - ekonomicznie uzasadniona.

Trudny teren, to moja specjalność...

Żuraw wieżowy, sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z trudnym, niedostępnym terenem. Przewożenie np dużych elementów konstrukcyjnych z wykorzystaniem klasycznych środków transportu, w warunkach budowy jest trudnym przedsięwzięciem. Czasami inwestor jest zmuszony do budowy kosztownych i krótkotrwałych dróg technicznych. Wykorzystanie żurawia, znacznie ułatwia komunikację na placu budowy i jednocześnie pozwala na uniknięcie tak nieprzyjemnych rozwiązań.

Żuraw czyli... duże obciążenie

Żuraw wieżowy, sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi i ciężkimi przedmiotami. Maksymalne obciążenie takiego żurawia, to nawet 80 ton. Mało który element konstrukcyjny nowoczesnego budynku, mógłby ważyć więcej. Pod względem nośności jak i samego zasięgu, żuraw ten z łatwością deklasuje takie rozwiązania jak żuraw HDS.

Żuraw wieżowy - stacjonarne miejsce pracy

Żuraw wieżowy, znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie... nie ma możliwości poruszania się. Chodzi przede wszystkim o to, że jest to sprzęt stacjonarny. Montaż żurawia, odbywa się w tym samym miejscu, co jego demontaż. Z tego względu, przydaje się on szczególnie na dużych budowach, gdzie mamy do czynienia z pokaźnymi budynkami a więc hotelami, drapaczami chmur itd. Przez wielu ludzi, brak możliwości transportu żurawia z miejsca na miejsce, jest uważany za jego wadę.

Istnieją jednak wyjątki od tej reguły. Choć znaczna większość tego typu żurawi, to dźwigi stacjonarne, nie przemieszczające się, to jednak istnieją też takie, które przemieszczać się mogą. Są to przede wszystkim żurawie torowe, które - jak sama nazwa wskazuje - poruszają się po torach.

Żuraw wieżowy - precyzyjne narzędzie pracy

Żuraw, to urządzenie przeznaczone głównie do bardzo precyzyjnych prac. Wbrew pozorom, sterowanie nim jest dosyć proste i opiera się na kilku drążkach sterowniczych. Dzięki niemu, można wybrany materiał przewieźć w każde miejsce i na każdą wysokość. Co ważne, można to zrobić w dokładności do dziesiątych części metra.

Podsumowując, żuraw wieżowy, to funkcjonalne narzędzie, bez którego nie można sobie wyobrazić nowoczesnej budowy. Podobnie jak wózek widłowy, pozwala on na szybki transport towarów w różnych kierunkach i w różne miejsca.

Kurs żurawie wieżowe

Żurawie wieżowe SzczecinKurs na żurawie wieżowe Kurs na żurawie wieżowe, pozwala na obsługę wszystkich rodzajów takic