Żurawie HDS - zastosowanie

Żurawie HDS - zastosowanieŻuraw HDS, to specyficzna forma dźwigu, która przydaje się wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie może dotrzeć klasyczny żuraw wieżowy. Sprawdzi się więc on na różnych pomniejszych budowach, gdzie pole działania dźwigu nie musi być aż tak duże. Oto najpopularniejsze zastosowanie żurawia HDS.

Inwestycje z ograniczonym budżetem

Kurs HDS - Żuraw HDS, sprawdza się szczególnie tam, gdzie nie ma dużych środków na inwestycje. Dlaczego? Ponieważ w porównaniu z takimi urządzeniami jak chociażby żuraw wieżowy, jest on o wiele... tańszy. Montaż takiego dźwigu, odbywa się znacznie szybciej. I choć jedna roboczogodzina jest w przypadku HDS-u znacznie droższa, to w dłuższej perspektywie, jego wynajęcie dla mniejszych i tańszych inwestycji, jest po prostu bardziej opłacalne.

Towary na paletach...

Żuraw HDS, jest formą dźwigu, którą bardzo łatwo można wykorzystać do transportu ładunków na... paletach. W ten sposób szybko przetransportujemy cegły, pustaki, cement i inne materiały budowlane, które w ten sposób da się transportować.

Żuraw HDS jest tak zaprojektowany, by móc solidnie i bezpiecznie złapać artykuły znajdujące się na paletach. W ten sposób, otrzymujemy proste a zarazem bezpieczne narzędzie, służące do transportu ciężkich ładunków na niewielką odległość.

Transport na wyższe kondygnacje

Popularne HDS-y, idealnie nadają się do transportowania dużych i ciężkich ładunków na wyższe kondygnacje budynków. Dzięki temu, że często oparte są one na podwoziach samochodów (najczęściej dostawczych i ciężarowych), można z nimi podjechać praktycznie wszędzie.

Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by za ich pomocą szybko przewieźć na wyższe kondygnacje cegły, pustaki i inne artykuły budowlane. Pod tym względem, dźwig ten jest bardziej funkcjonalny, niż tradycyjny żuraw wieżowy.

Transport ściętego drewna

Żuraw HDS, idealnie nadaje się do transportu ściętego drewna. Najefektywniej można go wykorzystać bezpośrednio po ścięciu pnia. Dzięki temu, że jest on osadzony na ruchomej platformie, można z nim dotrzeć w każdy zakamarek lasu. Warto dodać, że większość żurawi HDS posiada specjalny, przystosowany do tych celów uchwyt. Dzięki niemu, możliwe jest złapanie okrągłych pni i szybkie przetransportowanie ich na żądane miejsce.

Transport kontenerów

Popularny HDS, idealnie nadaje się również do... obsługi i transportu kontenerów. Za jego pomocą, możliwe jest układanie ich, przenoszenie bądź też - transport na wyższy poziom magazynu. Oczywiście możliwości HDS-u, będą w tym przypadku zależne od długości wysięgu dźwigu.

Tym samym, HDS-a możemy wykorzystać wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z transportem kontenerowym. Szczególnie mamy tu na myśli transport morski, który często wykorzystuje kontenery do transportu rozmaitych towarów.

Podsumowując, żuraw HDS to funkcjonalne i wygodne w użyciu narzędzie, do transportu dosyć dużych i ciężkich ładunków. Nie ma on może tak dużej nośności jak żuraw wieżowy, ale nadrabia on to możliwością dotarcia do nawet najmniej dostępnych zakamarków, tak jak np wózek widłowy.

Kurs HDS - najważniejsze informacje

Hydrauliczny dźwig samochodowyHydrauliczne Dźwigi Samochodowe, to dość specyficzna forma dźwigu. Ze względu na niewielkie rozmiary, mogą one